| Humidity Control Range | RH20%-98% |
|---|---|
| Temperature Control Range | A: -40℃~150℃,B: -60℃~150℃ ,C: -70℃~150℃ |
| Temp&Humi Fluctuation | ±0.5℃;±2.5%RH |
| Controller Resolution | ±0.3℃;±2.5%RH |
| Condensing Way | Air-cooling |
| Material | #SUS 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Controller | TATO |
| Refrigerater | French Tecumseh |
| Color | Customize |
| Temperature Range | -70~150C |
| Design Standard | CNS3627,3885,4159,7669,8886/ JIS D-0201/ ISO3768/ ASTM B-117 |
|---|---|
| Test Chamber Volume | 108L/270L/600L/700L/1000L Or Custom Made |
| Spray Quantity | 1.0~2.0ml/ 80cm2/h |
| PH | 6.5~7.2/ 3.0~3.2 |
| Power | 220V 50HZ |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Power | Electronic,380/ 220V 50/60Hz |
| Color | Customized |
| Material | #SUS 304 Stainless Steel |
| Fluctuation | ±0.5°C; ±2.5%RH |
| Refrigerater | French Tecumseh |
|---|---|
| Temperature Range | -70/-40~150C |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Capacity | 80L/150L/225L/408L/800L/1000L Or Customize |
| Fluctuation | ±0.5°C ±2.5%RH |
| Demension | Can Be Customized |
|---|---|
| Temperature Range | Room Temperature+10°C~80°C |
| Humidity Range | 30%~95% |
| Wavelength | 280~800nm |
| Controller | LCD Touch Screen |
| Demension | Can Be Customized |
|---|---|
| Temperature Range | Room Temperature+10°C~80°C |
| Humidity Range | 30%~95% |
| Wavelength | 280~800nm |
| Controller | LCD Touch Screen |
| Accuracy | ±0.5°C |
|---|---|
| Power | 1.2KW |
| Protection Class | Ip56 |
| Voltage | 220V, 380V, 240V, 110V |
| Controller | LCD Touch Screen |
| Demension | Can Be Customized |
|---|---|
| Temperature Range | Room Temperature+10°C~80°C |
| Humidity Range | 30%~95% |
| Wavelength | 280~800nm |
| Controller | LCD Touch Screen |
| Power | Electronic |
|---|---|
| Controller | LCD Touch Screen |
| Temperature Uniformity | ≤2°C |
| Temperature Deviation | N: ≤±2°C |
| Humidity Uniformity | ≤2°C |