| Power | Electronic |
|---|---|
| Accuracy | ±0.5°C, ±2.5%RH |
| Refrigerant | R23/R404A |
| Heating Rate | ≤3°C/min |
| Controller | TATO |
| Warranty | 12 Months, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Power | Electronic |
| Inner Size(cm) | 50x60x50 |
| External Size(cm) | 102x146x116 |
| Warranty | 12 Months, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Power | Electronic |
| Inner Size(cm) | 60x85x80 |
| External Size(cm) | 113x172x148 |
| Warranty | 12 Months, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Power | Electronic |
| Inner Size(cm) | 100x100x80 |
| External Size(cm) | 156x186x139 |
| Accuracy | ±0.5°C |
|---|---|
| Power | 1.2KW |
| Protection Class | Ip56 |
| Voltage | 220V, 380V, 240V, 110V |
| Controller | LCD Touch Screen |
| Material | 304# Stainless Steel |
|---|---|
| Standards | IEC60529 IP5X/6X |
| Controller | Touch Screen Programmable |
| OEM | Offered |
| Voltage | 220V |
| Product Name | Temperature Environmental Testing Equipment |
|---|---|
| Power | Electronic |
| Material | #SUS 304 Stainless Steel |
| Humidity Control Range | RH20%-98% (can Be Customized) |
| Condensing Way | Air-cooling |
| Warranty | 12 Months, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Power | Electronic |
| Inner Size(cm) | 50x75x60 |
| External Size(cm) | 102x162x126 |
| Material | 304# Stainless Steel |
|---|---|
| Standards | IEC60529 IP5X/6X |
| Controller | Touch Screen Programmable |
| OEM | Offered |
| Voltage | 220V |
| Material | 304# Stainless Steel |
|---|---|
| Standards | IEC60529 IP5X/6X |
| Controller | Touch Screen Programmable |
| OEM | Offered |
| Voltage | 220V |