| Warranty | 12months, 1year |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Customized Support | ODM, OEM |
| Material | #SUS 304 Stainless Steel |
| Humi Range | 20%~98% |
| Site Temperature | 5 ℃ ~ + 28 ℃ (average Temperature Within 24 Hours ≤ 28 ℃); |
|---|---|
| Relative Humidity | ≤ 85% RH |
| Air Source | 0.5 -- 0.8MPa |
| Power Supply Conditions | Single-phase Three Wire |
| Voltage Range | AC220V |
| Inner Size | Any Size Can Be Customized |
|---|---|
| Temperature Range | Maximum: 150 ºC; Minimum: -60 ºC, -50 ºC, -40 ºC, -30 ºC, -20 ºC, -10 ºC, 0 ºC |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 1 Year |
| Compressor | Bizer |
| Material | 304# Stainless Steel |
|---|---|
| Inner Size | 400*500*400mm |
| Controller | Touch Screen Programmable |
| OEM | Offered |
| Voltage | 1 Phase 220V 50HZ |
| Inner Size | Any Size Can Be Customized |
|---|---|
| Controller | Touch Screen Programmable |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 1 Year |
| Compressor | Bizer |
| Material | 304# Stainless Steel |
|---|---|
| Inner Size | 200*1500*2000mm(any Size Can Customize) |
| Controller | Touch Screen Programmable |
| OEM | Offered |
| Voltage | 3 Phase 380V |
| Accuracy | ±0.5°C ±2.5%RH |
|---|---|
| Power | 1.2kw |
| Protection Class | Ip56 |
| Voltage | 110 V, 380 V, 415 V, 220V, 240 V |
| Temperature Range | -40~150℃ |
| Demension | Can Be Customized |
|---|---|
| Temperature Range | Room Temperature+10°C~80°C |
| Humidity Range | 30%~95% |
| Wavelength | 280~800nm |
| Controller | LCD Touch Screen |
| Inner Size | Any Size Can Be Customized |
|---|---|
| Temperature Range | Maximum: 80 ºC,120 ºC; Minimum: -60 ºC, -50 ºC, -40 ºC, -30 ºC, -20 ºC, -10 ºC, 0 ºC |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 1 Year |
| Compressor | Bizer |
| Heater | Nickel Chrome Heating Wire Heater |
|---|---|
| Temperature Control Range | A: -40℃~150℃,B: -60℃~150℃ ,C: -70℃~150℃ |
| Controller Resolution | ±0.3℃;±2.5%RH |
| Certificate | CE ISO |
| Customized Support | OEM, ODM |