| High Light | Salt Fog Test Chamber, Cyclic Corrosion Chamber |
|---|---|
| Inner Size | Any Size Can Be Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Temperature Range | 10℃~90℃ |
| Voltage | 220V Or 380V |
| Accuracy | ±0.5°C ±2.5%RH |
|---|---|
| Power | 1.52KW |
| Protection Class | IP57 |
| Voltage | 220 V, 380 V, 240 V, 110 V |
| Inner Size | 40×50×40 Cm (LY-280), 50×60×50 Cm (LY-2150), 50×75×60 Cm (LY-2225), 60×85×80 Cm (LY-2408), 100×100×80 Cm (LY-2800) |
| Material | 304# Stainless Steel |
|---|---|
| Inner Size | Any Size Can Be Customized |
| Controller | Touch Screen Programmable |
| OEM | Offered |
| Voltage | 220V Or 380V |
| Material | 304# Stainless Steel |
|---|---|
| Volumn | 150L |
| Voltage | 3 Phase 380V |
| Accuracy | 0.5℃ ±2.5%RH |
| Temperature Range | -40°C~150°C/-70°C~150°C |
| Temperature Control Range | -40℃~150℃ |
|---|---|
| Humidity Control Range | RH20%-98% |
| Feature | Easy To Operate |
| Power Supply | 220V/380V |
| Standard | ASTM ISO EN JS |
| Material | #SUS 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Controller | TATO |
| Temperature Range | -40~150C |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Capacity | 80L |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Power Supply | 220V 50Hz |
| Certificate | ISO CE |
| Test Chamber Capacity | 80L, 150L, 225L, 408L 800L, 1000L |
| Inspection Window | Vacuum Sealed Explosion Proof Glass |
| Warranty | 12 Months, 12 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Power | Electronic, 220V/380V |
| Color | Customize |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Warranty | 12months, 1year |
|---|---|
| Customized Support | ODM, OEM |
| Humidity Range | 20%~98% |
| Certification | ISO, CE |
| Power | Electronic, 220V/380V |
| Accuracy | ±0.5°C;±2.5%RH, ±0.5°C;±2.5%RH |
|---|---|
| Power | 800W |
| Protection Class | IP56 |
| Voltage | 220V, 380V, 240V, 110V |
| Temperature Range | -70~150℃ |